O nás

O nás

Stopujeme východ je skupina přátel, kteří milují a rádi objevují krásy východních zemí. Naším cílem je ukázat, že stopování není zapomenutý způsob cestování! Díky autostopu poznáváme místní kulturu a zažíváme vyjímečná setkání s lidmi, které bychom jinak nepotkali. Ti nás často dobře seznámí se svojí krajinou, a zavedou nás na svá oblíbená místa. Stali jsme se hosty u mnoha lidí v jejich domovech, ochutnali jsme poctivé jídlo přímo od babiček, nebo byli pouze pozváni na pivo. Sami se stopu obáváte? Přečtěte si pár článků, shlédněte pár videí a načerpejte odvahu! Cíl našeho sdružení: V redakci stopujeme vítáme jakýkoliv zážitek spojený se stopováním. A samozřejmě nejen z východu! Publikujeme jak svoje cestopisy, tak cestopisy druhých. Pokud tedy máš osobní zkušenost cestování stopem, neváhej nás kontaktovat! Budeme je rádi sdílet, a obohacovat druhé o tvoje rady a tipy.

Jsme Stopujeme východ, svaz českých stopařů!

Jsme Stopujeme východ
svaz českých stopařů!

V redakci Stopujeme východ jsme čtyři. Známe se od mala, ale náš web jsme dali dohromady až před pár lety po naší první společné „velké“ cestě na Kavkaz. Nejsme cestovatelé plným časem, máme svou práci, běžné povinnosti a stopování je náš koníček. Dovolte abychom se jednotlivě představili:

profilový obrázek Šimon Gregar

Simon

Hyperaktivní nadšenec na cestách. Snažim se zkloubit všechno dohromady, být všude a taky o tom psát cestopisy. Živim se grafikou a žiju skvělej život se svojí ženou Lucií. Výpravama chci poznat nové prostředí a lidi kteří v něm žijí. Stop ideálně spojuju s vandrem po hezkých i méně krásných místech naší planety. A taky pivo a hory.

profilový obrázek Prokop Gregar

Prokop

Člen skupiny i samotář. Všude mám na krku filmovou zrcadlovku a skrz ní pozoruju místní. Slovanské země jsou mé oblíbené, ale pivo hodnotím přísně i jinde. Spolu se Šimonem dělám grafický design a ve stopujeme píšu články, starám se o sociální sítě nebo stříhám videa. Družba národů je mým heslem!

profilový obrázek Jan Pelc

Janek

Říkají mi JP a mám na starosti tento web po funkční a technické stránce. Rád se vydávám na zajímavá místa na naší planetě, ochutnávám místní kuchyni a poznávám lidi, kteří tam žijí. Pivo dobrý, ale hlavně kávu.

profilový obrázek Erik Ryšlavý

Erik

Už 23 let se snažím zjistit jak to tady na zemi zhruba vypadá. Poslední dobou mě baví hory, lidi a geopoliticky zajímavý místa. Tohle všechno ideálně s pivem a někym kdo to má taky rád.